KONST / Litografier / Litografier 12699084
*
nr 1269 9084
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Litografier, 4 st. Numrerade och signerade, bladets mått: 24x33 cm
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2019
kl 20:46:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 15:40:55
1
500 kr
19/8 20:31:48
2
350 kr
19/8 20:31:48
1
400 kr (Budbetjänt)
19/8 20:32:57
2
450 kr
19/8 20:32:57
1
500 kr (Budbetjänt)
19/8 20:41:36
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Astri Bergman-Taube
nr 1269 9084
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Litografier, 4 st. Numrerade och signerade, bladets mått: 24x33 cm
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/8 15:40:55 | 1 | 500 kr |
19/8 20:31:48 | 2 | 350 kr |
19/8 20:31:48 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
19/8 20:32:57 | 2 | 450 kr |
19/8 20:32:57 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
19/8 20:41:36 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49